Sosyal Medya Yönetimi
a
nefkin web tasarım

 

Turkcell

Proje Adı Tweet Sende
Kategori Sosyal Pazarlama, Viral
Reklam Veren Turkcell
Pazarlama Hedefi Turkcell Akıllı Telefon Festivali kampanyasıyla satışa çıkardığı akıllı telefonları duyurmak ve tanıtmak, internette bilinirlik yaratmak
Hedef Kitle Akıllı telefon kullanmayan erkek / kadın kişiler
Kampanyanın Amacı Akıllı telefon kullanmayan kişilere , akıllı telefon kullanmanın zor olmadığını bilakis oldukça eğlenceli ve kullanımın çok daha kolay olduğunun anlatılması amaçlandı.

Yaratıcı strateji: Kampanyanın amacına ulaşması için Tv 'de reklamlarla aynı çizgide olmak hem de kullanıcıları eğlendirmek gerekiyordu . Bu sebeble , belirlenen hedef kitleye Twitter üzerinden herkezinde bildiği "Elim Sende" oynatıldı .

Uygulama: Akıllı telefon festivali kapsamındaki telefonlar oyunun merkezine kondu. Mustafa Sandal’ın söylediği kampanya müziğini çalan bir müzik kutusu yapıldı ve Twitter üstünden bir yarışma başlatıldı. Yarışmacılar, Twitter Connect ile oyuna dâhil oldu. #akillimcebimde hashtag'iyle attıkları her tweet ile başka biri tweet atıp aynı telefona dokunana kadar istedikleri telefona dokundular. Oyun her gün müzik kutusunun kurulmasıyla başladı ve müzik durduğunda bitti. Müzik durduğunda telefonları elinde tutan yarışmacılar, o telefonları kazandı.

Sonuç: Twitter üzerinden oynanan yarışma 5 gün boyunca canlı olarak oynandı . Belirlenen hedef kitlede ki 25.000 kişi "Tweet Sende " oynadı ve kullanıcılar 68.000 tweet attı . Toplamda belirlenen hedef kitle olan 271.800 kişiye ulaşıldı .

nefkin web tasarım

a